• Silbud
    Silbud INSTALACJE PRZECIWPOŻAROWE TRYSKACZOWE i ZRASZACZOWE
  • Silbud
    Silbud INSTALACJE PRZECIWPOŻAROWE TRYSKACZOWE i ZRASZACZOWE
  • Silbud
    Silbud INSTALACJE PRZECIWPOŻAROWE TRYSKACZOWE i ZRASZACZOWE
Hala Sportowa w Bielsku-Białej

Hala Widowiskowo-Sportowa
w Bielsku-Białej.
Wykonanie instalacji tryskaczowej wraz z pompownią.

Hala przystosowana jest do różnego rodzaju gier zespołowych, znajduje się w niej także rozkładane lodowisko o wymiarach 60x30 metrów. Maksymalnie może tutaj zmieścić się 4500 osób dla bezpieczeństwa których firma Silbud wykonała instalację tryskaczową.

Proponujemy

Nasz nadzór techniczny oraz brygady wykonawcze posiadają wysokie kwalifikacje oraz doświadczenie. Pozwala to na realizację prac na dużych obiektach, gwarantując wysoką jakość. Dodatkowo dzięki naszej pracowni projektowej oraz współpracy z dużymi biurami projektowymi możemy wykonywać instalacje kompleksowo - od projektu poprzez uzgodnienia, wykonanie, testy i szkolenia aż do odbioru końcowego.
Zobacz ofertę
Oferujemy montaż kompletnych instalacji tryskaczowych samoczynnie uruchamiających się z przeznaczeniem do domów handlowych, zakładów przemysłowych, hal montażowych, magazynów wysokiego składowania, hoteli, hal targowych, centów handlowych, budynków biurowych i innych.

Instalacja tryskaczowa składa się z sieci rurociągów będących pod stałym ciśnieniem pokrywają całą powierzchnie chronioną. Na sieci tej są rozmieszczone w określonych odległościach tryskacze. Dysze wylotowe tryskaczy są zamknięte ampułkami szczelnie wypełnionymi cieczą. W przypadku powstania pożaru ampułka ulega zniszczeniu i powoduje otwarcie dyszy i wypływ strumienia wody, która ulega rozproszeniu na rozetce rozpylającej i opada na źródło ognia powodując gaszenie. W ten sposób pożar zostaję wykryty w jego stadium początkowym i ugaszony w zarodku uniemożliwiając tym samym jego rozprzestrzenienie się. Uruchomieniu ulegają tylko tryskacze znajdujące się nad miejscem pożaru. Dzięki temu nie ma strat powodowanych wodą w miejscach które nie są dotknięte pożarem. Dodatkową zaletą instalacji tryskaczowej jest to że dym i substancje szkodliwe w znacznej części są absorbowane przez wodę dzięki temu nie powodują zanieczyszczenia środowiska.

Proponujemy typy instalacji tryskaczowych firmy Minimax.

Parametry tryskaczy

Pierwsze w pełni funkcjonalne automatyczne tryskacze pojawiły się w USA w 1874 r. Za ich wynalazcę uważany jest Henry...

Norma NFPA13

W ostatnich latach dużą popularność w Europie zzdobył amerykański standard projektowania urządzeń tryskaczowych,...

Instalacje tryskaczowe

Oferujemy montaż kompletnych instalacji tryskaczowych samoczynnie uruchamiających się z przeznaczeniem do domów handlowych,...
  • 1
  • 2

Nasza specjalizacja

Specjalizujemy się w projektowaniu, dostarczaniu, wykonywaniu oraz konserwacji instalacji przeciwpożarowych, zraszaczowych, w dużych obiektach budowlanych.

Nasze referencje

Najlepszą zachętą do współpracy z firmą Silbud-Plus są referencje wystawione przez naszych Klientów. Potwierdzają one deklarowaną rzetelność i fachowość naszej firmy. Zobacz referencje